Dzwonnica, wzmiankowana w 1816 r., remontowana w 1835, 1842, 1858 i 2018-2019 r. Podczas odbudowy kościoła została kapitalnie odrestaurowana bądź też wybudowano nową o podobnych rozmiarach. W 1930 r. kosztem parafian ufundowano duży dzwon. Oba dzwony zostały skonfiskowane przez wojsko niemieckie podczas drugiej wojny światowej. Te obecnie istniejące konsekrował w 1956 r. biskup siedlecki Ignacy Świrski.
Ołtarz główny, eklektyczny o cechach neogotyckich, pocz. XX w. z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej w metalowej sukience, zasłaniany obrazem św. Bartłomieja Ap. z 1943 r.
Obraz Świętej Rodziny, barokowy, szkoła włoska XVII w., olej na płótnie, być może przywieziony z Włoch przez ówczesnego kolatora kościoła w Paprotni.
Obraz św. Antoniego Pustelnika, barokowy, XVIII w., olej na płótnie
Obraz św. Jana Nepomucena, barokowy, 1775 r., olej na płótnie
Krucyfiks, XVII/XVIII w., barokowy, drewno polichromowane
Organy wybudowane zapewne w latach 70-90. XIX w. przez warszawskiego organmistrza Kazimierza Potulskiego, zostały przez tegoż przywiezione do Paprotni w 1906 r. i tu zmontowane. Neogotycki prospekt organowy, który harmonizuje stylowo z wyposażeniem kościoła, wykonał Leszczuk z Golic koło Siedlec. Podczas pierwszej wojny światowej cynowe piszczałki prospektowe nie zostały zarekwirowane. Ostatni raz organy restaurowano w 1988 r. Obecnie są zaatakowane przez drewnojady i czekają na generalny remont i odrobaczenie.