Ogłoszenia parafialne 7.04.2024 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkanocy czyli Niedziela Bożego Miłosierdzia, jednocześnie i-sz niedziela miesiąca. Po Mszy o 9:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Procesje eucharystyczne z racji I-ej niedzieli miesiąca rozpoczniemy od przyszłego miesiąca. W kólkach różańcowych zmianka tajemnic rózańca. 
 2. Dzisiejsza taca– w  całej diecezji – przeznaczona jest na dzieła diecezjalnej Caritas.
 3. Jutro Kościół świetuje Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – przeniesioną z 25 marca, z racji wielkiego tygodnia. Msze św. o godz. 10:00 i 18:00.
 4. Dzisiejszej modlitwie różańcowej za Ojczyznę o 10:30 przewodniczy Kółko Różańcowe Kobiet z Czarnot. Za tydzień prosimy Kólko Różańcowe Mężczyzn z Czarnot.
 5. Kontynuujemy peregrynację obrazu św. Bartłomieja i Jego relikwii, w ramach przygotowania parafii do przyszłorocznych misji. W tym tygodniu „Święte znaki” (obraz i relikwie) nawiedzą rodziny:
 • Poniedziałek 8.04. – Piotr i Agnieszka Łyczewscy z rodziną,
 • Wtorek 9.04. –  Barbara i Franciszek Czarnoccy z rodziną,
 • Środa 10.04. – Wiktor Skwierczyński,
 • Czwartek 11.04. – Alicja i Tomasz Skwierczyńscy z rodziną,
 • Piątek 12.04. – Wiesław i Agnieszka Czarnoccy z rodziną,
 • Sobota 13.04. – Katarzyna i Waldemar Carnoccy z rodziną,
 • Niedziela 14.04. – Anna Gałecka z rodziną.

Ogarnijmy te domy i rodziny naszą modlitwą w dzień peregrynacji.

 1. W sobotę na godz. 10:00 zapraszam na zbiórkę ministrantów klas: III, IV i V.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszę o 11:00 zapraszam dzieci klasy I. Po Mszy spotkanie, na które przynosimy książeczki z wypełnionym kolejnym zadaniem.
 3. Za miesiąc rozpoczną się w naszej parafii Misje Święte – szczególny czas działania Bożej łaski. Oprócz duchowego przygotowania poprzez trwającą peregrynację, przed nami także przygotowanie spraw zewnętrznych. W związku z tym proszę o pomoc i zaangażowanie się w te przygotowania. Dziś – pierwsza prośba do radnych bądz sołtysów poszczególnych wiosek – o rozniesienie po wszystkich rodzinach folderków z programem Misji. Dotyczy to zwłaszcza naszych parafian, o których wiemy, że rzadziej bywają w kościele. Folderki dla każdej wioski można otrzymać w zakrystii. Druga prośba do Pań – na czas trwania Misji potrzebna jest mi pomoc na plebanii. Chodzi o przygotowanie codziennie obiadu i kolacji dla kilku księży. Bardzo proszę Panie, które są gotowe, by przygotować taki posiłek na jeden konkretny dzień skontaktowały się ze mną w tym tygodniu. Będzie jeszcze prośba do rodziców dzieci pierwszokomunijnych o pomoc w uprzątnięciu dekoracji wielkanocnych i oczyszczeniu kostki wokół kościoła. 
 4. W imieniu Parafii dziękuję „Bezimiennemu ofiarodawcy” za ufundowanie granitowego krzyża. Będzie on poświęcony w czasie misji św. Dziękuję także panom pomagającym wczoraj przy parafii. Niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 5.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
 •  Andrzejczuk Paweł, kawaler z parafii św. Anny w Sterdyni i Wakulińska Martyna, panna z Grabowca, par. tutejszej – zapowiedz I,
 • Lipiński Damian Marcin, kawaler z Radzikowa Wielkiego, parafia św. Jana Chrzciciela i Skorupka Izabela Teresa, panna z Nasiłowa, par. tutejszej – zapowiedz II.
 1.  W przedsionku kościoła jest wyłożony nowy numer Echa Katolickiego.

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3