Ogłoszenia parafialne 6.08.2023 r.

 1. Dziś 18  niedziela zwykła, Święto Przemienienia Pańskiego i pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o 9:00 – wystawienie i procesja eucharystyczna.
 2. Dziś jeszcze o 20:30 – różaniec w łączności z pielgrzymami i apel jasnogórski.
 3. W tym tygodniu:
 • 8.08. (wtorek) – wspomnienie św. Dominika, kapłana,
 • 9.08. (środa) –  święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Patronki Europy,
 • 10.08. (czwartek) – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
 • 11.08. (piątek) – wspomnienie św. Klary, dziewicy,
 1. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia o 20:00 – zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, połączone z apelem jasnogórskim.
 2. Kontynuujemy duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę, łącząc się z pielgrzymami idącymi pieszo. Naszą modlitwę rozpoczynamy codziennie od Mszy św. o godz. 20:00, po niej jedna część różańca odmawiana we wszystkich intencjach pielgrzymkowych zakończona apelem jasnogórskim. 
 3. Odpust ku czci św. Bartłomieja będziemy świętować w tym roku 20 sierpnia. Główna Msza odpustowa o godz. 12:00. Zapraszam serdecznie na nią dzieci do sypania kwiatów w cześć Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W przeddzień 19 sierpnia Msza na cmentarzu o godz. 19:00 w intencji zmarłych.
 4. Od odpustu ku czci św. Bartłomieja rozpoczniemy peregrynację obrazu i relikwi naszego Patrona, w ramach przygotowań parafii do przyszłorocznych misji. W tym tygodniu w grafik peregrynacji będą mogli się wpisać parafianie z Trębic Dolnych – kalendarz będzie u pani Renaty Skwierczyńskiej. Listę przyjmujących Święte znaki będziemy ogłaszali niedzielę wcześniej, tak byśmy w swoich codziennych modlitwach mogli pamiętać o tych, którzy w danym dniu przeżywają dzień peregrynacji.
 5. Zachęcam także, by od dnia odpustu na cały okres przygotowania do misji podjąć jakieś konkretne postanowienie (osobiste bądz rodzinne), ofirowując je w intencjach własnych jak i całej parafii. Bardzo też proszę, by do swoich codziennych modlitw dołączyć modlitwę w intencji misjii. Jej tekst jest wyłożony w przedsionku kościoła – narazie w prostej wersji, pózniej będzie on wraz z wizerunkiem św. Bartłomieja.
 6. Od dnia odpustu w każdy czwartek zapraszam na adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Będzie ona trwała godzinę po zakończeniu Mszy św. Będzie to adoracja w ciszy.
 7.  W imieniu parafii serdecznie dziękuję p. wójtowi Leszkowi Trębickiemu za pomoc i sfinansowanie (ze środków własnych) kosztów wyrównania ziemi, przy boksach na śmieci, znajdujących się przy cmentarzu. Dziękuję także za pomoc p. Marianowi Łęczyckiemu za wszelką pomoc związaną z tą inwestycją. Druchom strażakom z Krynek dziękuję za oczyszczenie rynny na kościele.
 8.  W przedsionku kościoła wyłożony jest także nowy numer Echa Katolickiego.
 9.  Zapowiedzi: Jastrzębski Krzysztof Zygmunt i Jastrzębska Kamila, oboje cywilnie związani, zamieszkali w Plutach par. tutejszej.
 10. W piątek zmarł Witold Zacharczuk z Plut. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3