Ogłoszenia parafialne 31.03.2024 r.

 1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia – obfitości Bożych łask o obecnego i żyjącego wśród nas Zmartwychwstałego Pana.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę: 7:30, 9:00 i 11:00.
 3. Świętowanie Zmartwychwstania rozciąga się w Kościele na cały tydzień, dlatego w najbliższy tydzień nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 4. W imieniu całej Parafii bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, kto pomagał we wszelkich przygotowaniach i przeżyciu Triduum Paschalnego i dzisiejszej Uroczystości – ks. Grzegorzowi, p. organiście, mieszkańcom Trębic Górnych i Łóz, p. Katarzynie, p. Elwirze, strażakom z Czarnot i Krynek, panom noszącym baldachim, ministrantom. Dziękuję także za wszelkie produkty, którymi zostałem obdarowany z okazji Świąt.
 5. Dzisiejszej modlitwie różańcowej za Ojczyznę o 10:30 przewodniczy Kółko Różańcowe Kobiet z Podawc. Za tydzień Kólko Różańcowe Kobiet z Czarnot.
 6. Od wtorku kontynuujemy peregrynację obrazu św. Bartłomieja i Jego relikwii, w ramach przygotowania parafii do przyszłorocznych misji. W tym tygodniu „Święte znaki” (obraz i relikwie) nawiedzą rodziny:
 • Wtorek 2.04. –  Danuta i Antoni Krasnodębscy,
 • Środa 3.04. – Marek Miłkowski z rodziną,
 • Czwartek 4.04. – Ireneusz Czarnocki z rodziną,
 • Piątek 5.04. – Tomasz Paprocki z rodziną,
 • Sobota 6.04. – Stanisława Czarnocka z rodziną,
 • Niedziela 7.04. – Marianna Kosieradzka z rodziną.

Ogarnijmy te domy i rodziny naszą modlitwą w dzień peregrynacji.

 1.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Lipiński Damian Marcin, kawaler z Radzikowa Wielkiego, parafia św. Jana Chrzciciela i Skorupka Izabela Teresa, panna z Nasiłowa, par. tutejszej – zapowiedz I.

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3