Ogłoszenia parafialne 30.07.2023 r.

 1. Dziś 17  niedziela zwykła. 
 2. W tym tygodniu:
 • – 31.07. (poniedziałek) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
 • – 1.08. (wtorek) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i Doktora Kościoła,
 • – 4.08. (piątek) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Pierwszy piątek miesiąca. Mszaśw. O 18:00 i 20:00. Od 17:00 – możliwość spowiedzi.
 • – 5.08. (sobota) – nabożeństwo pierwszosobotnie połączymy z różańcem i apelem pielgrzymkowym o 20:00.
 1. Od środy 2 sierpnia rozpoczniemy duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę, łącząc się z pielgrzymami idącymi pieszo. Naszą modlitwę rozpoczniemy codziennie od Mszy św. o godz. 20:00, po niej jedna część różańca odmawiana we wszystkich intencjach pielgrzymkowych zakończona apelem jasnogórskim. W przedsionku kościoła są wyłożone karty duchowego pielgrzymowania i karty dla wypisania swojej osobistej intencji. Chcący przekazać swoje intencje na Jasną Górę, niech doręczą je proboszczowi dziś albo jutro.
 2. W przyszłą niedzielę Kościół będzie przeżywać Święto Przemienienia Pańskiego. Jednocześnie jest to pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy o 9:00 – adoracja i procesja eucharystyczna.
 3. Przypomnę, że od 20 sierpnia, od odpustu ku czci św. Bartłomieja rozpoczniemy peregrynację obrazu i relikwi naszego Patrona, wramach przygotowania parafii do przyszłorocznych misji.
 4. Otrzymaliśmy zapewnienie o przyznaniu parafii dotacji na renowację sufitu i sztukaterii w naszym kościele. Prace z tym związane są planowane na wiosnę przyszłego roku. Najbliższe miesiące mamy na przygotowanie koniecznych pozwoleń i dokumentacji. W związku z tym w najbliższym czasie parafia ptrzebuje przygotować projekt danej renowacji. Zechcemy jednak przygotować projekt obejmujący szerszy zakres (renowacja sufitu, ścian, posadzki, drzwi i zewnętrznej elewacji), tak by na przyszłość, jeśli uda się kiedyś jeszcze pozyskać jakieś dotacje mieć już gotową dokumentację. Koszt takiego szerszego projektu wyniesie do 10 tyś. zł. 
 5. W przedsionku kościoła wyłożony jest także nowy numer Echa Katolickiego; w nim między innymi o przygotowaniach do jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relacja z diecezjalnej pielgrzymki dziadków i teściów.
 6. Zapowiedzi: Jastrzębski Krzysztof Zygmunt i Jastrzębska Kamila, oboje cywilnie związani, zamieszkali w Plutach par. tutejszej.

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3