Ogłoszenia parafialne 25.02.2024 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. W całej Polsce jest prowadzona akcja zbiórki ofiar do puszek – na pomoc Kościołowi i misjonarzom na całym świecie. Po Mszy o 9:00 – nabożeństwo Gorzkich Żali, zaś po Mszy o 11:00 – spotkanie z dziećmi klasy I.
 2. W tym tygodniu:
 • 1.03. (piątek) – Pierwszy piątek miesiąca. Msza św. o 16:00. Po niej – nabożeństwo pierwszopiątkowe i Droga Krzyżowa. Na spowiedz „pierwszopiątkową” zapraszam dzień wcześniej, już w czwartek od 16:00.
 • 2.03. (sobota) – Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o godz. 17:00.
 1. W przyszłą niedzielę 3 marca na Mszę o godz. 11:00 zapraszam dzieci klasy II. Po Mszy św. krótkie spotkanie, na które dzieci przynoszą swoje książeczki z wypełnionym kolejnym zadaniem.
 2. Kontynuujemy peregrynację obrazu św. Bartłomieja i Jego relikwii, w ramach przygotowania parafii do przyszłorocznych misji. W tym tygodniu „Święte znaki” (obraz i relikwie) nawiedzą rodziny:
 • Poniedziałek 26.02. – Danuta Nasiłowska z rodziną,
 • Wtorek 27.02. – Anna i Hubert Nasiłowscy z rodziną,
 • Środa 28.02. – Jolanta i Zdzisław Nasiłowscy z rodziną,
 • Czwartek 29.02. – Elżbieta i Tomasz Lipińscy z rodziną,
 • Piątek 1.03. – Danuta Nasiłowska z rodziną,
 • Sobota 2.03. – Beata i Piotr Kobylińscy z rodziną,
 • Niedziela 3.03. – Małgorzata i Grzegorz Trzcińscy z rodziną.

Ogarnijmy te domy i rodziny naszą modlitwą w dzień peregrynacji.

 1. Parafianom z Grabowca dziękuję za ofiary złożone przy okazji peregrynacji – 2 700 zł. Zostały one wpłacone na konto parafialne. Dziękuję także – jednej z rodzin – za ufundowanie Paschału.
 2. W związku z tegorocznymi misjami i tradycją by upamiętnić je jakimś znakiem, powstała idea, by przy naszej świątyni ustawić krzyż kamienny – granitowy. Byłby on mniej więcej takich rozmiarów jak ten chwilowo stojący przy kościele. Byłby on ustanowiony jako swoiste wotum naszej wdzięczności za łaskę wiary. U jego podstawy byłby napis: „Wdzięczni za łaskę wiary – Bogu i ojcom – Mieszkańcy Parafii Paprotnia”. Całkowity koszt wykonania i montażu to ok. 8 tyś. zł. Byłby on sfinansowany z naszych ofiar składanych w czasie peregrynacji, chyba że znajdzie się kilku indywidualnych ofiarodawców gotowych pokryć jego koszty. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
 3. W zakrystii można jeszcze nabyć świece i baranki wielkanocne. 
 4. Wzorem lat ubiegłych ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego będziemy zbierali przez sołtysów.
 5. W Niedzielę Palmową i na Wielkanoc będzie na pomagał drugi ksiądz. W związku z tym na te świąteczne dni możemy przyjąć dodatkowe intencje mszalne. Jeśli ktoś jest tym zainteresowany to zapraszam do zakrystii.
 6.  W przedsionku kościoła wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.
 7.  W ubiegłym tygodniu zmarł Bogusław Lipiński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3