Ogłoszenia parafialne 24.09.2023 r.

 1. Dziś 25  niedziela zwykła. Dziękujemy serdecznie ks. Wojciechowi Walczynie, długoletniemu misjonarzowi w Białorusi, za dzisiejszą pomoc i posługę w naszej parafii. 
 2. Dziś także po Mszy o 11:00 – spotkanie z rodzicami dzieci klasy III przygotowującymi się do I-szej Komunii św.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 • 26.09. (wtorek) – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny łeśniańskiej.
 • 27.09. (środa) – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
 • 28.09. (czwartek) – Wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 • 29.09. (piątek) – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 • 30.09. (sobota) – Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła.
 1. W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Nie będzie procesji eucharystycznej wokół kościoła.
 2. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 kilku nowych chłopców zostanie przyjętych do grona ministrantów.
 3. Od niedzieli rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W każdą niedzielę po Mszy o 9:00, w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00. Proponuję, by w dni powszednie różaniec poprowadzili przedstawiciele poszczególnych wiosek czy Kółek Żywego Różańca. Proszę radnych, bądź zelatorów o wpisywanie się na konkretne dni. Można tego dokonać dziś w zakrystii.
 4. Kontynuujemy peregrynację obrazu św. Bartłomieja i Jego relikwii, w ramach przygotowania parafii do przyszłorocznych misji. W tym tygodniu „Święte znaki” (obraz i relikwie) nawiedzą rodziny:
 • Poniedziałek 25.09. – Anna Florczuk z rodziną,
 • Wtorek 26.09. – Korycińska Dorota,
 • Środa 27.09. – Iwona i Andrzej Zawadzcy,
 • Czwartek 28.09. – Włodek Ewa z rodziną,
 • Piątek 29.09. – Nowicki Marian i Teresa z rodziną,
 • Sobota 30.09. – Łoza Jadwiga,
 • Niedziela 01.10. – Łoza-Rybak Izabela i Marcin z rodziną.

Ogarnijmy te domy i rodziny naszą modlitwą w dzień peregrynacji. Święte znaki przyjmujemy w przeddzień o godz. 19:00. 

 1. Zapraszam na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Kilkanaście dni temu został przepiłowany bądź zerwany łańcuch zamykający bramę cmentarną. Przypominamy, że administratorem cmentarza jest parafia i wjazd samochodem na cmentarz oraz prowadzenie na nim jakichkolwiek prac budowlanych wymaga zgody miejscowego proboszcza. Wszelkie opłaty za pokładne, za wymianę pomnika są wpłacane na konto, z którego pózniej finansowane są wszelkie prace na cmentarzu czy wywóz śmieci. Firma dokonująca remontu pomnika czy ustanawiająca nowy pomnik powinna otrzymać pisemną zgodę od proboszcza i dokonać jednorazowej wpłaty w wysokości 100 zł.
 3.  I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach zaprasza swoich Absolwentów na Zjazd, który odbędzie się 7 października. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
 4.  W przedsionku kościoła wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego, w nim miedzy innymi : relacja z Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej jaki miał miejsce w Siedlcach.

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3