Ogłoszenia parafialne 20.08.2023 r.

 1. Dziś 20  niedziela zwykła. Nasza Parafia przeżywa uroczystość odpustową. Poprowadzi ją ks. Grzegorz Tomaszewski – kapelan szpitala w Radzyniu Podlaskim i długoletni misjonarz w Ukrainie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, kto pomógł w przygotowaniu i przeżyciu dzisiejszej uroczystości – p. Katarzynie Jasińskiej, p. Elwirze Sawickiej, p. Piotrowi Kamińskiemu, p. Anecie Trębickiej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, panom od baldachimu, służbie ołtarza.
 2. Dziś także rozpoczynamy w parafii peregrynację obrazu św. Bartłomieja i Jego relikwii. W tym tygodniu „Święte znaki” (obraz i relikwie) nawiedzą rodziny:
 • Poniedziałek 21.08. – Renata i Henryk Skwierczyńscy z rodziną,
 • Wtorek 22.08. – Katarzyna i Marek Żółkowscy z rodziną,
 • Środa 23.08. – Krzysztof Żółkowski,
 • Czwartek 24.08. – Barbara i Sławomir Paproccy z rodziną,
 • Piątek 25.08. – Zofia i Grzegorz Mężyńscy z rodziną,
 • Sobota 26.08. – Danuta Żółkowska z rodziną,
 • Niedziela 27.08. – Lidia i Czesław Trębiccy z rodziną.

Ogarnijmy te domy i rodziny naszą modlitwą w dzień peregrynacji. Święte znaki przyjmujemy w przeddzień o godz. 19:00. Do nich dołączone są teksty mogące pomóc nam w modlitwie. 

 1. Zachęcam także, by na okres przygotowania do misji podjąć konkretne postanowienie (osobiste bądź rodzinne), ofiarowując je w intencjach własnych jak i całej parafii. Bardzo też proszę, by do swoich codziennych modlitw dołączyć modlitwę w intencji misji i rodziny przeżywającej dzień swojej peregrynacji. Zapraszam na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu:
 • 21.08. (poniedziałek) – wspomnienie św. Piusa X, papieża,
 • 22.08. (wtorek) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,
 • 24.08. (czwartek) – święto św. Bartłomieja, apostoła, po Mszy adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie,
 • 26.08. (sobota) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,
 1. Dziękuję bardzo Kierownictwu Banku Spółdzielczego w Siedlcach, za przekazanie naszej parafii darowizny w wysokości 5 000 zł., Dzięki niej pokryjemy połowę kosztów związanych z przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia prac restauratorskich.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, któży przyczynili się do powstania nowej toalety przy dzwonnicy – p. Zawadzkim za ofiarowanie materiału i parafianom z Trębic Dolnych za wykonanie. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelki trud ofiarowany parafii.
 3. W przedsionku kościoła wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.
 4. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Łukasz Sawicki, kawaler z Kalisk, par. tutejszej i Agata Beata Szelech, panna z Hołubli – zapowiedz pierwsza.
 5. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Adama Skwierczyńskiego z Podawc i mamę pana organisty – Dorotę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3