Ogłoszenia parafialne 18.02.2024 r.

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy o 9:00 – nabożeństwo „Gorzkich Żali”. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na cele ogólnodiecezjalne.
 2. W tym tygodniu:
 • 22.02. (czwartek) – Święto Katedry św. Piotra, apostoła. Po Mszy wieczorowej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy.,
 • 23.02. (piątek) – o 16:00 – Droga Krzyżowa, 15:30 – Msza św.,
 1. W sobotę 24 lutego zapraszam rodziców dzieci klas I – III na spotkanie formacyjne do kościoła na godz. 10:00.
 2. W kolejne niedziele Wielkiego Postu planuję spotkać się z dziećmi poszczególnych klas – tak jak to miało miejsce w poprzednim półroczu. Za tydzień na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszam dzieci klasy I. Po Mszy spotkanie z dziećmi – na które proszę przynieść książeczki z wypełnionym zadaniem.
 3. Kontynuujemy peregrynację obrazu św. Bartłomieja i Jego relikwii, w ramach przygotowania parafii do przyszłorocznych misji. W tym tygodniu „Święte znaki” (obraz i relikwie) nawiedzą rodziny:
 • Poniedziałek 19.02. – Sylwia i Łukasz Bareja z rodziną,
 • Wtorek 20.02. – Wacława Sikorska z rodziną,
 • Środa 21.02. – Monika i Andrzej Czarnoccy z rodziną,
 • Czwartek 22.02. – Agnieszka i Witold Lipińscy z rodziną,
 • Piątek 23.02. – Marianna i Tadeusz Skorupka z rodziną,
 • Sobota 24.02. – Urszula i Wojciech Okseniuk z rodziną,
 • Niedziela 25.02. – Jadwiga Nasiłowska z rodziną.

Ogarnijmy te domy i rodziny naszą modlitwą w dzień peregrynacji.

 1. Caritas diecezji siedleckiej zachęca nas do wzięcia udziału w jałmużnie wielkopostnej 2024 przez zakup wielkanocnych baranków i świec. Środki z tej akcji będą przeznaczone na utrzymanie jadłodajni dla ubogich. Świece i baranki można nabyć w przedsionku kościoła.
 2. Potrzebujemy zakupić nowy Paschał. Jego koszt to ok. 350 zł. Jeśli wśród parafian jest chętny, by zostać jego ofiarodawcą to proszę się zgłosić. 
 3. Bardzo proszę o modlitwę w intencji czekających nas prac remontowych w kościele. Wyłonieni zostali dwaj wykonawcy do prac restauratorskich. Ich rozpoczęcie planujemy wstępnie na przełom maja i czerwca.
 4. W trosce o utrzymanie porządku przy cmentarzu parafialnym bardzo serdecznie proszę o segregowanie śmieci, co potem ułatwia nam ich uprzątnięcie. Jest także idea by na cmentarzu wyciąć niepotrzebne krzaki – kto byłby gotów pomóc, podpowiedzieć coś w tej kwestii – proszę o kontakt.
 5.  Przypomnę jeszcze o możliwości wzięcia udziału w Kongresie Różańcowym w Gończycach (2 marzec), i Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę (31 maj – 1 czerwiec). Chętnych proszę o kontakt z p. Anną Głuchowską.
 6. W przedsionku kościoła jest wyłożony nowy numer Echa Katolickiego.

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3