Ogłoszenia parafialne 17.08.2025 r.
- Dziś XX Niedziela Zwykła.
- Dzisiejszej modlitwie różańcowej za Ojczyznę przewodniczy Kółko Różańcowe z Paprotni. Za tydzień o poprowadzenie różańca o godz. 11:30 prosimy Kółko Różańcowe Mężczyzn z Podawc.
- W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- 20.08. (środa) – Wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.
- 21.08. (czwartek) – Wspomnienie św. Piusa X, papieża. W naszym kościele po wieczornej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 19:30.
- 22.08. (piątek) – Wspomnienie NMP Królowej.
- 23.08. (sobota) – W wigilię odpustu parafialnego o godz. 19:00 zapraszam na Mszę św. na cmentarzu. Będzie ona sprawowana w intencji naszych zmarłych. Pół godziny wcześniej – różaniec za zmarłych.
- W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci św. Bartłomieja. Na każdej Mszy będąc w stanie łaski uświęcającej – pod zwykłymi warunkami – możemy zyskać odpust zupełny. Suma odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył ks. Zbigniew Nikoniuk, proboszcz z Niwisk. Postarajmy się by w procesji odpustowej wzięły udział wszystkie feretrony i chorągwie. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów przed Panem Jezusem. Na Mszach będzie okazja do spowiedzi.
- Od września będzie już kalendarz na przyszły rok i od wtedy będzie możliwość zapisywania intencji mszalnych.
- W przedsionku kościoła wyłożony jest najnowszy numery Echa Katolickiego.
- W najbliższym tygodniu – w czasie mojej nieobecności – w pilnych sprawach proszę zwracać się do ks. Krzysztofa Zawadzkiego.
- Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:
- Sebastian Gregorczuk, kaw z Łosic, z par. Św. Trojcy i Klaudia Deniszewska, panna z Paprotni, par. tutejszej.
Ks. Wojciech, proboszcz