Ogłoszenia parafialne 17.03.2024 r.

 1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje. Witamy w naszej wspólnocie ks. Macieja Majka. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 9:00, 10:30 (z udziałem dzieci ze szkoły) i 17:00. Spowiedź: pół godziny przed Mszami. Uczestnicząc w pełnych – trzydniowych rekolekcjach mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 2. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Dzisiejszej modlitwie różańcowej za Ojczyznę przewodniczy Kółko Różańcowe z Paprotni. Za tydzień Kółko Różańcowe Męskie z Podawc.
 3. Biskupi polscy zapraszają nas wszystkich do wzięcia udziału w Nowennie modlitewnej w intencji naszej Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Chcąc dołączyć do niej trzeba w tych intencjach odmówić Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, i dowolną modlitwę w intencji Ojczyzny. Można uczestniczyć w niej za pośrednictwem TV Trwam albo Radio Maryja – o godz. 21:20 (tam jest codzienna transmisja). 
 4. W tym tygodniu:
 • 19.03. (wtorek) – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP,
 • 21.03. (czwartek) – po wieczornej Mszy – godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • 22.03. (piątek) – o 15:30 – Msza św. Po Mszy 0 16:00 – Droga Krzyżowa. Parafian chętnych do jej poprowadzenia – proszę o kontakt.
 • 23.03. (sobota) – o godz. 19:00 koncert pieśni pasyjnych pod tytułem: „Kim ja jestem?”, w wykonaniu zespołu „zdomuzagrane”.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. O godz. 15:00 planujemy Drogę Krzyżową drogami naszej parafii – z Paprotni do Kalisk i powrót do kościoła.
 2. Kontynuujemy peregrynację obrazu św. Bartłomieja i Jego relikwii, w ramach przygotowania parafii do przyszłorocznych misji. W tym tygodniu „Święte znaki” (obraz i relikwie) nawiedzą rodziny:
 • Poniedziałek 18.03. –  Jan Czarnocki,
 • Wtorek 19.03. –  Sylwia i Mariusz Rowiccy z rodziną,
 • Środa 20.03. – Anna i Piotr Czarnoccy z rodziną,
 • Czwartek 21.03. – Małgorzata i Mirosław Karwowscy,
 • Piątek 22.03. –Agnieszka i Leszek Biernaccy z rodziną,
 • Sobota 23.03. – Urszula Czarnocka z dziećmi,
 • Niedziela 24.03. – Edward Kołomyjski z rodziną.

Ogarnijmy te domy i rodziny naszą modlitwą w dzień peregrynacji.

 1. Parafianom z Nasiłowa dziękuję za ofiary złożone przy okazji peregrynacji – 2 100 zł. Zostały one wpłacone na konto parafialne.
 2. Dziękuję serdecznie Parafianom, którzy pracowali wczoraj przy wycięciu krzaków na  terytorium cmentarza. Dziękuję także za ofiary zebrane na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję za ofiarowane na stół rekolekcyjny wędliny i ciasto.
 3. Przypominam o ogłoszonym konkursie dla dzieci i młodzieży na najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Niedzielę Palmową 24 marca na Mszy o godz. 11:00. 
 4.  Parafian z Trębic Górnych i Łóz proszę o pomoc w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego i tzw. Ciemnicy. W kwestii terminu proszę skontaktować się z p. Katarzyną Jasińską.
 5.  W sobotę 23 marca o 9:30 w kościele próba dla dzieci chcących śpiewać w parafialnej dziecięcej scholi.
 6.  Wójt Gminy Paprotnia prosi o przekazanie swego zaproszenia na spotkanie sprawozdawcze za mijającą kadencję. Odbędzie się ono dziś 17 marca o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej.
 7.  W przedsionku kościoła wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego i czasopismo Misyjne Drogi.

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3