Ogłoszenia parafialne 15.10.2023 r.

 1. Dziś 28  niedziela zwykła. W Kościele w Polsce przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Przed swiątyniami zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą kształcenie uzdolnionej młodzieży z mniej zamożnych rodzin.
 2. Dziś także na Mszy o godz. 11:00 poświęcimy różańce dzieci klasy III, przygotowujących się do przyjęcia I-szej Komunii Św.. Po Mszy krótkie spotkanie z dziećmi.
 3. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy w naszym kościele: w niedziele po Mszy o godz. 9:00, w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00. Dziękujemy tym wioskom i Kółkom Różańcowym, które już włączyły się w prowadzenie różańca w dni powszednie i zapraszamy pozostałe.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 • 16.10. (poniedziałek) – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 45 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża,
 • 17.10. (wtorek) – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
 • 18.10. (środa) – Wspomnienie św. Łukasza , ewangelisty,
 • 20.10. (piątek) – Wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana,
 1. Łaciński Patriarcha Jerozolimy kard. Pierbattista Pizzaballa ogłosił najbliższy wtorek, 17 października, dniem postu, abstynencji i modlitwy o pokój przed Najświętszym Sakramentem i na różańcu. Serdecznie zachęcam do przyłączenia się do tejże inicjatywy. Zapraszam zwłaszcza w tym dniu na wieczorny różaniec.
 2. Kontynuujemy peregrynację obrazu św. Bartłomieja i Jego relikwii, w ramach przygotowania parafii do przyszłorocznych misji. Trwa ona obecnie w Łozach. W tym tygodniu „Święte znaki” (obraz i relikwie) nawiedzą rodziny:
 • Poniedziałek 16.10. – Jadwiga i Marian Mężyńscy z rodziną,
 • Wtorek 17.10. – Aneta i Michał Ślaz z rodziną,
 • Środa 18.10. – Janusz i Tomasz Paproccy,
 • Czwartek 19.10. – Wojciech i Elżbieta Łęczyccy z rodziną,
 • Piątek 20.10. – Alicja Wozniak z rodziną,
 • Sobota 21.10. – Stanisława Czarnocka z rodziną,
 • Niedziela 15.10. – Anna i Mirosław Kamińscy z dziećmi.

Ogarnijmy te domy i rodziny naszą modlitwą w dzień peregrynacji. Święte znaki przyjmujemy w przeddzień o godz. 19:00.

 1. Zapraszam na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. W przyszłą niedzielę dzieci klasy I i ich rodziców zapraszam na Mszę o godz. 11:00. Po Mszy odbędzie się krótkie spotkanie z dziećmi, na które proszę przynieść ze sobą książeczki: „Idziemy do Ciebie Jezu”, z wypełnionym I-szym zadaniem.
 3. Wójt Gminy Paprotnia prosi o przekazanie informacji o przeprowadzanej w dniach 23-24 zbiórce elektrośmieci. Z harmonogramem można się zapoznać na tablicy ogłoszeń.
 4. Zbliża się czas Uroczystości Wszystkich Świętych i dni pamięci i modlitwy za zmarłych. Nabocznych ołtarzach i w przedsionku wyłożone są kartki wypominkowe. Zapełniajmy je wyraznie, podając jednocześnie adres proszącego o modlitwę.
 5.  Porządkując groby bliskich i wynosząc śmieci, pamietajmy o ich sortowaniu.
 6. W przedsionku kościoła wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3