Ogłoszenia parafialne 13.08.2023 r.

 1. Dziś 19  niedziela zwykła. Wieczorem o 20:00 – Nabożeństwo fatimskie, połączone z apelem jasnogórskim. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla Słowenii – ze względu na odpust, zbiórka ofiar do puszek będzie dziś przed kościołem.
 2. W tym tygodniu:
 • 14.08. (poniedziałek) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika.
 • 15.08. (wtorek) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP (obowiązek uczestniczenia we Mszy św. i powstrzymania się od pracy). Msze św. jak w niedzielę: 7:30, 9:00 i 11:00.
 • 17.08. (czwartek) – wspomnienie św. Jacka, kapłana.
 • 19.08. (sobota) – w przeddzień odpustu Msza św. na cmentarzu o godz. 19:00.
 1. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia w naszej parafii odpust ku czci św. Bartłomieja. Suma odpustowa o godz. 12:00. Serdecznie zapraszam do wzięcia w niej udziału szczególnie dziewczynki sypiące kwiaty. W tym też dniu rozpoczniemy peregrynację obrazu św. Bartłomieja i Jego relikwii. Serdecznie dziekuję jednej z rodzin naszej parafii za ufundowanie i ofiarowanie obrazu św. Bartłomieja, który będzie peregrynował po naszych domach. Wielkie Bóg zapłać.
 2. Zachęcam także, by od dnia odpustu na cały okres przygotowania do misji podjąć jakieś konkretne postanowienie (osobiste bądz rodzinne), ofirowując je w intencjach własnych jak i całej parafii. Bardzo też proszę, by do swoich codziennych modlitw dołączyć modlitwę w intencji misjii. 
 3. Od dnia odpustu w każdy czwartek zapraszam na adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Będzie ona trwała godzinę po zakończeniu Mszy św. Będzie to adoracja w ciszy.
 4. Kontynuujemy duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę, łącząc się z pielgrzymami idącymi pieszo. Ostatnie spotkanie będzie w poniedziałek 14 sierpnia.
 5. Po odpuście będzie już kalendarz na 2024 rok do zapisywania intencji mszalnych. Ze względu na trudności z wolnymi intencjami na Msze niedzielne (bo brakuje drugiego kapłana) proszę serdecznie by jedna rodzina zamawiała nie więcej jak dwie Msze niedzielne. Tak by i u pozostałych parafian była możliwość zamówienia Mszy niedzielnych. Liczę na zrozumienie.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję Wam za modlitwę w intencji mojego zmarłego Taty, za udział w pogrzebie, za ofiarowane wiązanki – przez różne środowiska parafii, za zamówione Msze św. w Radzyniu i Paprotni. Panu wójtowi za udostepnienie autobusu. Serdecznie dziękuję.
 7.  W przedsionku kościoła wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3