Ogłoszenia parafialne 11.02.2024 r.

 1. Dziś VI Niedziela Zwykła. Kościół przeżywa Światowy Dzień Chorego. Wczoraj p. Elwira Sawicka świętowała swoje imieniny – składamy najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za posługę w naszej parafii.
 2. Od dziś rozpoczyna się także, Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to okazja do przebłagania za grzechy pijaństwa i zamyślenia się nad możliwością podjęcia przyrzeczenia abstynenckiego, rozumianego w duchu ofiary dla wyproszenia łaski trzeźwości dla uzależnionych. Warto zwrócić na to uwagę zwłaszcza w kontekście zbliżającego się Wielkiego Postu.
 3. Od najbliższej środy (Środy Popielcowej) rozpoczniemy Wielki Post. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9:00 i 17:00. Zachęcam do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominam, że w tym dniu wierni między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na 3 posiłki: jeden do syta oraz dwa skromne w ciągu dnia.
 4. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na :
 • Drogę Krzyżową – w każdy piątek o godz. 16:00, 
 • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:00.
 1. W czwartek zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy – po Mszy wieczorowej.
 2. Kontynuujemy peregrynację obrazu św. Bartłomieja i Jego relikwii, w ramach przygotowania parafii do przyszłorocznych misji. W tym tygodniu „Święte znaki” (obraz i relikwie) nawiedzą rodziny:
 • Poniedziałek 12.02. – Agnieszka i Zenon Błońscy z rodziną,
 • Wtorek 13.02. – Halina Błońska z rodziną,
 • Środa 14.02. – Grażyna Czarnocka z rodziną,
 • Czwartek 15.02. – Małgorzata i Mirosław Wielogórscy z rodziną,
 • Piątek 16.02. – Małgorzata i Marek Sikorscy z rodziną,
 • Sobota 17.02. – Bożena i Stanisław Sikorscy z rodziną,
 • Niedziela 18.02. – Marzena i Adam Makać z rodziną.

Ogarnijmy te domy i rodziny naszą modlitwą w dzień peregrynacji.

 1. Bardzo proszę o modlitwę w intencji czekających nas prac remontowych w kościele – o wyłonienie dobrej firmy i Boże błogosławieństwo.
 2. Informacja szczególnie dla modlących się w Kółkach Żywego Różańca: 
 • 2 marca, w Gończycach odbędzie się IX Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej. Jest zorganizowany wspólny wyjazd na to spotkanie. Serdecznie zachęcam do wzięcia w nim udziału. Chętnych proszę o kontakt z p. Anną Głuchowską.
 • w dniach 31 maj – 1 czerwiec na Jasnej Górze będzie miała miejsce Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Jest na nią planowany wspólny wyjazd z Suchożebr. Dodatkowych informacji można zasięgnąć u p. Anny Głuchowskiej.
 1. W przedsionku kościoła jest wyłożony nowy numer Echa Katolickiego.
 2.  Wczoraj w wieku 95 lat zmarła Gałecka Lucyna z Plut. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3