Ogłoszenia parafialne 10.03.2024 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy o 9:00 – nabożeństwo Gorzkich Żali, zaś po Mszy o 11:00 – spotkanie z dziećmi klasy III.
 2. W tym tygodniu:
 • 14.03. (czwartek) – po wieczornej Mszy – godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • 15.03. (piątek) – o 16:00 – Msza św. Po Mszy Droga Krzyżowa. Parafian chętnych do jej poprowadzenia – proszę o kontakt.
 1. Kontynuujemy peregrynację obrazu św. Bartłomieja i Jego relikwii, w ramach przygotowania parafii do przyszłorocznych misji. W tym tygodniu „Święte znaki” (obraz i relikwie) nawiedzą rodziny:
 • Poniedziałek 11.03. – Katarzyna i Grzegorz Błońscy z rodziną,
 • Wtorek 12.03. – Aneta i Krzysztof Czarnoccy z rodziną,
 • Środa 13.03. – Ryszard Czarnocki,
 • Czwartek 14.03. – Beata i Grzegorz Rozbiccy z rodziną,
 • Piątek 15.03. – Jolanta Biernacka z rodziną,
 • Sobota 16.03. – Jolanta i Mirosław Czarnoccy z rodziną,
 • Niedziela 10.03. – Marcjanna i Jerzy Krasnodębscy z rodziną.

Ogarnijmy te domy i rodziny naszą modlitwą w dzień peregrynacji.

 1. Dziękuję serdecznie Parafianom, którzy pracowali przy wycięciu krzaków z terytorium cmentarza. Udało się sporo zrobić. Było w sumie 6 panów i 2 panie – więc niewiele. Dziękuję także jednemu z panów z Łóz  za podcięcie wczoraj dębów przed kościołem. Jeśli byliby jeszcze chętni pomóc przy dokończeniu wycinki na cmentarzu to zapraszam w tym tygodniu – w sobotę o godz.  9:00. 
 2. Przypominam o ogłoszonym konkursie dla dzieci i młodzieży na najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Niedzielę Palmową 24 marca na Mszy o godz. 11:00. Konkurs odbędzie się w dwu kategoriach:
 • dzieci młodsze ( do klasy IV),
 • dzieci starsze i młodzież (od klasy V),
 1. Na Kongresie Różańcowym zrodziła się inicjatywa, poparta także przez biskupa ordynariusza, by niedzielny różaniec odmawiany w każdej parafii w intencji ojczyzny był prowadzony przez poszczególne Kółka Różańcowe. Chcemy jako parafia włączyć się w tę inicjatywę. W związku z tym bardzo proszę by w kolejne niedziele różaniec odmawiany w naszym kościele o 10:30 był prowadzony przez przedstawicieli poszczególnych Kółek Różańcowych. Grafik tych swoistych dyżurów wywiesimy na tablicy ogłoszeń i będziemy podawać w ogłoszeniach. Za tydzień proszę by różaniec poprowadziło Kółko Różańcowe z Paprotni.
 2. Za tydzień rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Spowiedź rekolekcyjna będzie zasadniczo w poniedziałek i wtorek pół godziny przed Mszami. 
 3. 23 marca o godz. 19:00, w przeddzień Niedzieli Palmowej zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych pod tytułem: „Kim ja jestem?”, w wykonaniu zespołu „zdomugrane”.
 4. W najbliższą sobotę 16 marca na godz. 10:00 zapraszamy na pierwszą praktyczną próbę dzieci, które zadeklarowały swoją chęć śpiewania w scholce dziecięcej.
 5. Wójt Gminy Paprotnia prosi o przekazanie swego zaproszenia na spotkanie sprawozdawcze za mijającą kadencję. Odbędzie się ono w niedzielę 17 marca o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej.
 6. Wczoraj zmarła Danuta Nasiłowska z Nasiłowa. Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 13:30. Wieczny odpoczynek racz dać jej Panie …
 7.  W przedsionku kościoła wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3