Ogłoszenia parafialne 08.10.2023 r.

 1. Dziś 27  niedziela zwykła. 
 2. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy w naszym kościele: w niedziele po Mszy o godz. 9:00, w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00. Dziękujemy tym wioskom i Kółkom Różańcowym, które już włączyły się w prowadzenie różańca w dni powszednie i zapraszamy pozostałe.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
 • 13.10. (piątek) – Wspomnienie bł. Honorata Kozmińskiego. W tym dniu nabożeństwo różańcowe połączone będzie z nabożeństwem fatimskim.
 1. Kontynuujemy peregrynację obrazu św. Bartłomieja i Jego relikwii, w ramach przygotowania parafii do przyszłorocznych misji. Trwa ona obecnie w Łozach. W tym tygodniu „Święte znaki” (obraz i relikwie) nawiedzą rodziny:
 • Poniedziałek 09.10. – Zawadzka Maryla z rodziną,
 • Wtorek 10.10. – Lipiński Bogdan i Jadwiga z rodziną,
 • Środa 11.10. – Iwona i Maciej Łęczyccy z rodziną,
 • Czwartek 12.10. – Małgorzata i Jerzy Łoza,
 • Piątek 13.10. – Agnieszka i Łukasz Łoza z rodziną,
 • Sobota 14.10. – Mieczysław i Wiesława Nowiccy z rodziną,
 • Niedziela 15.10. – Teresa Głuchowska z rodziną.

Ogarnijmy te domy i rodziny naszą modlitwą w dzień peregrynacji. Święte znaki przyjmujemy w przeddzień o godz. 19:00.

 1. Zapraszam na czwartkową adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. W sobotę 14 września zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas: I, II i III. Odbędzie się ono w kościele o godz. 10:00. 
 3. W przyszłą niedzielę dzieci klasy III, przygotowujące się do I-szej Komunii św. i ich rodziców zapraszam na Mszę o godz. 11:00. Podczas niej zostaną poświęcone i rozdane dzieciom różańce. Po Mszy odbędzie się jeszcze krótkie spotkanie z samymi dziećmi. Dzieci proszę przynieść ze sobą książeczki: „Idziemy do Ciebie Jezu”, z wypełnionym I-szym zadaniem.
 4. Pan sołtys z Kobylan Kóz prosi o przekazanie informacji, że jutro (poniedziałek) o godz. 17:00 odbędzie się oficjalne otwarcie i poświęcenie nowo wybudowanej drogi w Kobylanach Kozach.
 5. W przedsionku kościoła wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego, w nim miedzy innymi : relacja z pielgrzymki mężczyzn do Pratulina, uwagi o wyborach z moralnego punktu widzenia.

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3