Ogłoszenia parafialne 07.07.2024 r.

 1. Dziś XIV Niedziela Zwykła. Po Mszy o 9:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja z racji 1-ej niedzieli miesiąca, bez procesji. W Kółkach Różańcowych zmiana tajemnic różańca.
 2. Modlitwie różańcowej w intencji Ojczyzny przewodniczy dziś Kółko Różańcowe Mężczyzn z Podawc. Za tydzień prosimy o poprowadzenie różańca Kółko Różańcowe Kobiet z Podawc.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
 • 8.07. (poniedziałek) – Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana,
 • 11.07. (czwartek) – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
 • 12.07. (piątek) – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
 • 13.07. (sobota) – Wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Po Mszy o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową.
 1. Mieszkańcom Paprotni dziękuję za ofiary złożone przy okazji peregrynacji w wysokości 4 200 zł. Zostały one wpłacone na konto parafialne.
 2. Na stoliku z gazetami są wyłożone karty duchowego pielgrzymowania. Wzorem lat ubiegłych w sierpniu, w czasie trwania pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, w naszym kościele będziemy spotykać się na wieczornych modlitwach w ramach duchowego pielgrzymowania.
 3. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:
 • Skwierczyński Marcin, kawaler ze Skwierczyna Lackiego, par. tutejszej i Krasnodębska Dagmara, panna z Siedlec, par. katedralnej – zapowiedz pierwsza.
 1. W przedsionku kościoła jest wyłożony nowy numer Echa Katolickiego.

Proboszcz, Ks. Wojciech

Parafia Św. Bartłomieja Apostoła w Paprotni

08-107 Paprotnia
ul. Jana Pawła II 3