Parafia Paprotnia

6 NIEDZIELA WIELKANOCY – 09.05.2021 r.

• W tym tygodniu odbędą się poświęcenia pól:

• w poniedziałek o 15:00 –– Kobylany Kozy i Czarnoty,

• we wtorek o 15:00 – Nasiłów i Skwierczyn Lacki,

• w środę o 15:00 – Grabowiec i Kaliski,

• w piątek o 15:00 – Łozy i Trębice Górne.

• Radnych z wiosek poproszę – niech przyślą samochody na plebanię na 14:40 i przygotuję 4 ołtarze. Serdecznie zapraszam mieszkańców poszczególnych wiosek.

• W czwartek, 13 maja o godz. 18:00, wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 40. rocznicę zamachu na Św. Jana Pawła II. Nabożeństwa fatimskie są odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Po Mszy wieczorowej procesja z figurą Matki Bożej i różaniec wokół kościoła.

• Od piątku rozpoczniemy NOWENNĘ PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO oraz doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo N.M.P. będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

• Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 18:30. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki Pana i naszej.

• W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i imieniny Ks. Andrzeja – pamiętajmy o nim w osobistych modlitwach.

• Spotkanie dzieci kl. I i II oraz ich rodziców odbędzie się w sobotę o 9:00 na sali parafialnej.

• P. Elwirze Sawickiej dziękuję bardzo za posprzątanie dla nas wczoraj kościoła. Niech Bóg dobrodziejom obficie wynagrodzi swymi łaskami.

• Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  • Zapowiedzi I: Kamil Iwański, kawaler z Par. w Hołubli i Kinga Chibowska, panna z par. tut.

Msza Św. wieczorowa od 30. marca 2021 r. będzie o godz. 18:00.

Za zgodą księdza Biskupa Kazimierza Gurdy, podaję informację, że: „W związku z tworzeniem w Białej Podl. batalionu zmechanizowanego, generał brygady Jarosław Górnowski zawiadamia wiernych o możliwości podjęcia służby – szczególnie w korpusie szeregowy zawodowy. Osoby chętne do podjęcia pracy jako żołnierz zawodowy w Białej Podl. proszone są o zgłaszanie się do sekcji personalnej brygady pod tel. 261 812 108 lub 261 812 109”

Urząd Gminy Paprotnia informuje, że od 01.04.2021 r.  rozpoczął się Powszechny Spis Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisu należy dokonać poprzez:

1. Wypełnianie formularza przez Internet;

2. Kontakt telefoniczny z rachmistrzem.

Informujemy również, że jest możliwość skorzystania w Urzędzie Gminy Paprotnia ze stanowiska przygotowanego do samospisu.

2019-01-05