Parafia Paprotnia

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 02.01.2022 r.

 • Dziś przypada I niedziela miesiąca – po Mszy o 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka w naszych kółkach różańcowych.
 • W tym tygodniu rozpocznę wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Pamiętajmy, że każdy przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Podstawowym jej celem będzie modlitwa z domownikami o Boże błogosławieństwo, o oddalenie pandemii i udzielenie błogosławieństwa całej rodzinie. Zdaję sobie sprawę z nietypowych i nadzwyczajnych okoliczności, w jakich będzie przebiegała tegoroczna wizyta. Zachowamy więc wszyscy /kapłan oraz parafianie/ podstawowe zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego: maseczki, dystans, niepodawanie rąk na powitanie i pożegnanie, skrócony czas pobytu w danej rodzinie. Złożone ofiary przeznaczymy na odnowienie parkanu wokół kościoła i inne cele, które podejmiemy na spotkaniu rady parafialnej. Kolędę rozpocznę we wtorek o 9:00 od Olęd, w środę – nie będzie, w czwartek od 14:00 – Paprotnia, ul. Jana Pawła II, w piątek – Krynki, w sobotę – Pluty, w niedzielę – od 14:00 – Paprotnia, ul. Kościuszki i Kard. St. Wyszyńskiego. Z wiosek proszę radnych o zorganizowanie samochodu 20 minut wcześniej na 8:40. W pomieszczeniu nakrywamy stół białym obrusem, stawiamy krzyżyk, 2 świece, naczynie z wodą święconą oraz kładziemy kropidło. Dzieci i młodzież szkół średnich niech przygotują zeszyty bądź ćwiczenia do religii. W czasie kolędy psy niech będą zamknięte.
 • W czwartek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwaną świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Kadzidło i kredę poświęcę na każdej Mszy św. Tego dnia  przeżywania Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. We wszystkich kościołach taca przeznaczona jest na misje. Obchodzimy I czwartek – wypominki za zmarłych ze Starych Trębic, Dolnych i Górnych o 7:15.
 • W tygodniu przeżywamy również I piątek – przypominam dzieciom kl. IV i starszym oraz rodzicom o I piątku. Spowiedź w te dni 15 minut wcześniej przed Mszą.
 • Za tydzień – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.
 • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.
 • Ogromną wdzięcznością P. Tadeusz obejmuje Wasze rodziny za życzliwe przyjęcie i wszystkie ofiary za opłatek i jego służbę organistowską. Dziękuję bardzo P. Elwirze Sawickiej – za posprzątanie w piątek kościoła. Niech nowonarodzony Chrystus wynagrodzi obficie ofiarowany czas i pracę na chwałę Jego i pożytek ludzi.

 

 • Msza Św. wieczorowa od 01. października 2021 r. będzie o 17:00, a od 01. kwietnia 2022 r.  o godz. 18:00.

 • PRO MEMORIA:
  • Zarządcą Cmentarza parafialnego w imieniu Ordynariusza Siedleckiego – Księdza Biskupa i Kurii Diecezjalnej jest każdorazowo urzędujący Ksiądz Proboszcz w Paprotni. Do niego w Kancelarii Parafialnej należy zgłaszać wszystkie prace na terenie Cmentarza ( rezerwację nowego miejsca, budowę nowego lub wymianę starego pomnika, ułożenie kostki wokół grobowca, ekshumacje, likwidacje starego miejsca pochówku i inne ) i wokół niego. Firmy kamieniarskie wykonują wszelkie prace za wiedzą i zgodnie z poleceniami Księdza Proboszcza – Zarządcy Cmentarza na zamówienie poszczególnych rodzin i osób. Nie można więc podejmować żadnych działań w obrębie Cmentarza samowolnie. Kamieniarze, świadcząc usługi, podlegają wszelkim zasadom i normom określonym przez Zarządcę.

  • Dysponenci grobów są zobowiązani dbać o czystość mogił swoich bliskich zmarłych i utrzymanie porządku w obrębie całego Cmentarza.

  • Proszę o przyjęcie przez wszystkich powyższych norm porządkowych i stosowanie się do nich dla dobra całej wspólnoty parafialnej.

           • Z wyrazami szacunku

            – Zarządca Cmentarza parafialnego w Paprotni


2019-01-05